OPIS ZAJĘĆ

Chciałabym Cię dzisiaj zaprosić do Krainy Uważności? to miejsce, które 5 lat temu odmieniło moje życie, tutaj czas biegnie wolniej, jest mniej myśli, więcej spokoju?kawa ma bardziej intensywny smak, śmiech dzieci cieszy bardziej niż kiedykolwiek, a dotyk wiatru na twarzy wystarczy, żeby dać powód uśmiechu na ustach :)

Jeśli czujesz, że czasem stres lub zmartwienia odbierają Ci radość z chwili obecnej, często działasz automatycznie, masz problemy ze snem lub męczy Cię natłok uporczywych myśli, to szczególnie zapraszam Cię na 8- tygodniowy Kurs Życia w Oparciu o Zasady Uważności- Mindfulness Based Living Course według Mindfulness Association Poland.

Czym jest Uważność (ang. Mindfulness)

Uważność to sztuka bycia obecnym tu i teraz, to kultywowanie umiejętności otwierania się na wszystko co do Ciebie przychodzi. Podczas kursu uczymy się dostrzegać co wydarza się w nas oraz wokół nas i przyjmować to w postawie akceptacji. Uczestnicząc w kursie poznasz techniki medytacyjne oparte o obserwację oddechu, myśli, emocji , a także wrażeń z ciała. Nauczysz się również jak zaakceptować siebie, swoje odczucia oraz to co Cię otacza. Kto wie, może nawet nauczysz się zachwycać tym i być za to wdzięcznym :)

 Już 8 tygodni treningu potrafi zmienić struktury w mózgu (jest to potwierdzona naukowo tzw. Neuroplastyczność), a co za tym idzie nawyki myślowe. Tak jak ćwiczenia na siłowni, tak regularna praktyka może wyćwiczyć nasz mózg, co w efekcie, poza korzyściami tu i teraz, spowalnia jego starzenie i poprawia pracę w długim okresie.


Korzyści z Kursu:

  •  Obniżenie poziomu stresu, lęku, irytacji, wyczerpania
  • Obniżenie ryzyka depresji lub jej nawrotów (w UK kursy Mindfulness są już rekomendowane jako pierwszy sposób leczenia depresji, przed farmakologicznym
  • Poprawa snu
  • Obniżenie ciśnienia tętniczego oraz ryzyka chorób układu krążenia
  • Lepsza koncentracja
  • Szybsze uczenie się
  • Mniejsze odczuwanie bólu
  • Poprawa nastroju i jakości życia

Organizacja kursu:  

Kurs adresowany jest zarówno dla osób początkujących jak i tych, które chcą wzmocnić swoją praktykę uważności. Nie jest konieczne doświadczenie medytacyjne. Całość to cykl 8 cotygodniowych spotkań oraz jeden 6-cio godzinny Dzień Uważności.

Kiedy?

Wtorki 18:00-20:00

Marzec: 30

Kwiecień: 6, 13, 20, 27

Maj: 4, 11, 18

Dzień uważności 8.05 (12:30-18:30)

Cena

990 zł ? do 14.03

1090 zł ? od 15.03

Dla posiadaczy karnetu OPEN na zajęcia yogi zniżka 100 zł.

Gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki 300 zł (reszta kwoty płatna do 23.03)

Zapisy:

biuro@myplace-yoga.pl Jeśli masz jeszcze pytania lub wątpliwości z przyjemnością z Tobą porozmawiam mailowo lub telefonicznie 513 476 407.

O mnie

 Jestem pierwszą w Polsce nauczycielką amerykańskiego programu Mindfulness-based Childbirth and parenting, nauczycielką Mindfulness Based Living Course według Mindfulness Assosiation Poland, yogi i mindfulnessu dla dzieci. Praktykuję mindfulness od 5 lat u najlepszych nauczycieli ? 2-letniej Asi i 5-letniej Ani Jestem szczęśliwą byłą pracownicą międzynarodowych korporacji, po latach ?walki z życiem i sobą? odnalazłam spokój i radość prostych chwil życia codziennego dzięki praktyce medytacji. Jako swoją misję życiową postawiłam sobie zarażanie tą zbawienną praktyką każdego, kogo spotkam, pomaganie całym rodzinom już od momentu ciąży, w pełniejszym cieszeniu się wspólnym czasem, przy jednoczesnym pamiętaniu o własnych potrzebach i pasjach.