OPIS MASAŻU

To głęboko relaksujący zabieg, który porusza dobroczynną wibracją każdą komórkę organizmu. To dźwięki mis, których subtelne tony mają niezwykłą siłę oddziaływania. To masaż dla każdego, kto chce doświadczyć piękna i harmonii w swoim życiu. 

Każdy dźwięk odbieramy nie tylko zmysłem słuchu, lecz także całym ciałem, dlatego też metoda masażu dźwiękiem, mimo swej delikatności, ma dużą siłę oddziaływania.

Do zabiegu, używane są specjalnie wyprodukowane misy tybetańskie o określonych tonach, które mają sprawdzony, dobroczynny wpływ na organizm. Ich wibracja jest przyjemna w odbiorze - przepływa przez tkanki, pobudzając do drgań każdą komórkę i regulując ich pracę.

Ze względu na głęboko relaksujące działanie, masaż pomaga uporać się ze stresem, lękiem, przemęczeniem, stanami obniżonego nastroju i negatywnymi emocjami. Poprawia zdolność koncentracji, wzmacnia pamięć i siły psychiczne, a zwłaszcza pewność siebie i wiarę we własne możliwości.

Już samo słuchanie niezwykłych, pełnych harmonii i ukojenia tonów mis jest pięknym przeżyciem. Natomiast połączenie wrażeń słuchowych oraz odczuwania wibracji bezpośrednio we własnym ciele podczas masażu dźwiękiem jest absolutnie niepowtarzalnym doznaniem.

Dźwięki specjalnie wykonanych do zabiegu mis tybetańskich wprowadzają ciało i umysł w stan głębokiego relaksu.

Czas zwalnia, a sprawy doczesnego świata tracą swój ciężar. Podczas zabiegu można przeżyć chwilę całkowitego odpuszczenia ? moment bycia tylko TU i TERAZ, kiedy przeszłość i przyszłość nie istnieją, wewnętrzny dialog ustaje, a umysł zaprzestaje ciągłej kontroli i pozwala sprawom po prostu się dziać. Takie doświadczenie jest niezwykle cenne, bo bardzo rzadkie w naszym życiu, a pozwala spojrzeć na otaczający świat i siebie z zupełnie nowej perspektywy.

Standardowy zabieg przeprowadzany jest na leżąco. Osoba masowana układa się najpierw na plecach, a potem na brzuchu. Podczas zabiegu misy stawiane są w różnych miejscach na całym ciele oraz obok ciała tak, aby całe ciało poddać harmonijnej wibracji.

Do zabiegu nie trzeba się rozbierać, należy tylko zadbać, by strój był wygodny, miękki, najlepiej bez guzików i metalowych elementów, które podczas masażu stykałyby się z misami, zakłócając ich dźwięk.

Przeciwwskazania

Relaksacyjny masaż dźwiękiem, ze względu na swoje delikatne i nieinwazyjne działanie, może być szeroko stosowana zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się u osób z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi, na przykład rozrusznikiem serca, oraz zaleca się ostrożne stosowanie u osób z problemami neurologicznymi. W przypadku ciąży nie powinno się go stosować przez pierwsze trzy miesiące.


TERAPEUTA:

Klara Rosłan

Jestem Klara i to z ojej miłości do medytacji i yogi zrodziło się My Place. Wymarzyłam sobie miejsce, gdzie każdy może przyjść i chociaż na chwilę zapomnieć o gnającym na zewnątrz świecie.

Po 10 latach pracy w międzynarodowych korporacjach, z głębi mojego serca popłynęło pragnienie dzielenia się swoją wiedzą, doświadczaniem i transformującą mocą odkrywania siebie, którą daję praktyka. Yoga to dla mnie dużo więcej niż praktyka asan ? sama zaczęłam od medytacji, a ćwiczenia fizyczne przyszły dopiero później. Bez odpowiedniego stanu umysłu nawet najwymyślniejsze pozycje nie przyniosą żadnego efektu. Nie ważne czy kiedykolwiek staniesz na głowie, czy zrobisz hanumasanę (szpagat), ważne żeby stać się bardziej obecnym na macie i w swoim życiu codzienny. To jest właśnie piękno jogi- może wykonywać ją każdy, bez względu na wiek i schorzenia w ciele i może to robić przez cały dzień :) Tym właśnie chcę podzielić się z każdym, kto odwiedza My Place.

Ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yogi RYT 200 certyfikowany przez Yoga Alliance, kurs Yin Yogi RYT30 u Kassandry Reichert, a także brytyjski kurs nauczania yogi i mindfulnessu dla dzieci Cosmic Kids stworzony przez Jamie Amorur. Jestem nauczycielka Mindfulness Based Living Course oraz pierwszą w Polsce nauczycielką amerykańskiego programu Mindfulness Based Childbirth and Parenting. Prywatnie edukację uważności i yogi pogłębiam u najbardziej wymagających nauczycieli- 5-cio letniej Ani i 2 letniej Asi. :)


Uczestnictwo w pierwszej w życiu kąpieli w dźwiękach było dla mnie tak znaczącym doświadczeniem, że postanowiłam do mojej palety holistycznych metod pracy z ludzkim ciałem, umysłem i duchem, dodać dźwiękoterapię z wykorzystaniem mis. Ukończyłam kurs I i II stopnia terapeutyzacji wibracjami mis tybetańskich u wyjątkowego nauczyciela Łukasza Mazurka, który nauki pobierał bezpośrednio u nepalskich mistrzów m. in. Shree Krishny Shahi oraz Santy Ratna Shakya.

Zapraszam Was z całego serca do My Place i na moje zajęcia :)